Subota, 16 Siječanj, 2021

SCZ OBŽ-01.05.

U protekla 24 sata testirana su 82 uzorka i na području naše županije nema niti jednog novooboljelog - izvijestio je načelnik stožera Goran ivanović

Uskoro će biti otvorene i kvartovske tržnice što znači da bi se prodaja zdrave, domaće, svježe hrane i  prodaja sezonskog voća i povrća naših OPG-ovaca,  omogućila većem broju  kupaca
Tijekom posljednja 24 sata na području Osječko-baranjske županije nije zabilježena niti jedna novopozitivna osoba od 82 testiranih u Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije. I dalje je broj zaraženim koronavirusom od početka pandemije do danas – 121.

Sveukupno je, od 121 oboljele osobe od koronavirusa do sada, izliječena 81 osoba s područja naše županije, a tijekom posljednja 24 sata njih 4. Do sada je osam osoba preminulo, a tijekom posljednja 24 sata nije bilo novih smrtnih slučajeva. Dobrog su općeg stanja svi bolesnici u KBC-u kojih je na bolničkom liječenju i dalje9, a niti jedna osoba nije na respiratoru.

U samoizolaciji se od jučer nalaze 123 osobe, što je za 10 više. Riječ je o 8 osoba koje su kontakti oboljelih, a ostale osobe su stavljene u samoizolaciju jer su u Hrvatsku došle iz inozemstva. Policijska uprava osječko-baranjska zaprimila je dvijedojave građana o kršenju samoizolacije i obje su se pokazale točnima i to na području Tenje i Dalja, a samoinicijativno su obišli 22 osobe i sve su poštivale mjere samoizolacije.

Policija je provjeravala propusnice, kao i do sadana 7 stalnih nadzornih punktova na granicama županije. Obavljeno je ukupno 6.438pregleda, a dvije osobe nisu imale valjane propusnice.

Na današnjoj sjednici Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije dogovorena je, prema nalogu Nacionalnog stožera, demobilizacija dvorane Gradski vrt koja je prije nešto više od mjesec dana pripremljena za mogući prihvat lakše oboljelih od koronavirusa.

Od 4. svibnja u okviru drugog kruga popuštanja mjera zdravstvena usluga u bolnicama ali i u primarnoj zdravstvenoj zaštiti vraća u redovni rad uz poštivanje mjera koje je propisala epidemiološka služba.

- Započele su pripreme za otvaranje Zoološkog vrta u Osijeku. Pristigla je suglasnost Nacionalnog stožera kao i propisani epidemiološki uvjeti pa je idući korak na Stožeru Civilne zaštite Grada Osijeka. Jučer smo s osječkim Stožerom održali sastanak te razmatramo otvaranje kvartovskih tržnica te postavljanje adventskih kućica na javne gradske površine kako bi naši OPG-ovi mogli prodavati sezonsko voće – rekao je načelnik Stožera Civilne zaštite Osječko-baranjske županije Goran Ivanović.

Stožer civilne zaštite Osječko-baranjske županije braniteljima čestitia 25. obljetnicu vojno-redarstvene operacije „Bljesak“ te svim stanovnicima naše županije 1. svibnja, Praznik rada uz poruku #DržiRazmak ili #OstaniDoma.Vezani članci

Posljednje Vijesti

SCZ OBŽ - 14.01.
Četvrtak, 14 Siječanj 2021
koronavirusU Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske...
SCZ OBŽ -13.01.
Srijeda, 13 Siječanj 2021
U Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske...
SCZ OBŽ - 12.01.
Utorak, 12 Siječanj 2021
U Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske...

Ostale vijesti

SCZ OBŽ -11.01.
Ponedjeljak, 11 Siječanj 2021
U Kliničkom bolničkom centru Osijeku zadnja 24 sata za područje Osječko-baranjske županije na...
SCZ-OBŽ 09.01.
Subota, 09 Siječanj 2021
U Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo OBŽ u zadnja 24 sata za područje...
SCZ-OBŽ 07.01.
Četvrtak, 07 Siječanj 2021
U Kliničkom bolničkom centru Osijek u zadnja 24 sata za područje Osječko-baranjske županije na...
SCZ-OBŽ 05.01.
Utorak, 05 Siječanj 2021
U Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije u...
Baner

Radio Baranja d.o.o za radijsku djelatnost Trg Slobode 32/3  HR 31300 Beli Manastir MB: 01111094 OIB:49062762331 Trgovački Sud u Osijeku MBS:030000354  Temeljni kapital 20.000,00 kn uplaćen u cijelosti * Poslovni račun PBZ: 2340009-1100121402   IBAN: HR4123400091100121402 * Uprava društva: Zlata Maršić